O mnie ...


Maria Górska-Saj
muzyk - dyrygent - nauczyciel Techniki Alexandra

Jestem muzykiem, dyrygentem, oraz nauczycielem Techniki Alexandra. Skończyłam Akademię Muzyczną w Poznaniu oraz Królewską Akademię Walijską w Cardiff na wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej. Technikę Alexandra studiowałam w trzyletniej Bristol Alexander School. Certyfikat nauczyciela uzyskałam w 2017. Pracuję z chórami, sportowcami, muzykami, dziećmi i osobami starszymi . Pomagam im w powrocie do swobodnego ruchu, w polepszeniu techniki grania na instrumencie czy śpiewu, w pozbyciu się tremy i w lepszym poznaniu siebie i swojego organizmu. Więcej informacji o mnie można znaleźć na www.mariagorska-music.webs.com

Opinie

Serdecznie polecam lekcje z Marysią. Ma niesamowite wyczucie. Dzięki niej nauczyłam się po prostu być świadomą mojego ciała. To było niesamowicie ciekawe odkrycie dla mnie – że można pozwolić na rozluźnienie mięśni szyi i jak ważna jest relacja pomiędzy głową a kręgosłupem.

Emma

Technika Aleksandra pomaga mi myśleć w jaki sposób moje ciało ma wpływ na mój głos. To świetna technika dla wyciszenia tremy przed występem. Dzięki lekcjom z Marysią mój koncert dyplomowy wypadł bardzo dobrze. Byłam w stanie być spokojna przez cały występ I zauważyłam znaczną poprawę mojej postawy w czasie śpiewu. Bardzo dziękuję za lekcje. Myślę, że ten koncert był moim najlepszym, właśnie dzięki Technice Aleksandra.

Bromwyn studentka śpiewu

Marysia była fantastyczną nauczycielką. Dzięki niej czuję się dużo swobodniej jeżdżąc na rowerze (a to dla mnie ważne, bo przygotowuję się do dużej wyprawy rowerowej) i przemawiając do dużej ilości osób (na prezentacjach i warsztatach). Poza tym Marysia pomogła mi ogólnie czuć się lepiej w moim ciele, mieć ze sobą i ze światem wokół mnie lepszą łączność.

Becky rowerzystka