Zapisy na kurs!


Kurs Techniki Aleksandra Dla Muzyków

Kiedy?

12-18 lipiec 2021 r.

Gdzie?

LAKIE HAUSE - Łąkie 33b, 77-139

Mapa

Jak to będzie wyglądało?
Ideą warsztatów jest połączenie wypoczynku z nauką podstaw Techniki Aleksandra. Zajęcia będą się odbywały w dwóch blokach – rano i wieczorem. Rano 9.30-11.30 oraz wieczorem 17.30-19.00.

O mnie

Jestem dyrygentem, nauczycielem skrzypiec śpiewu i pianina w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Jestem również certyfikowanym nauczycielem Techniki Aleksandra. W ramach mojej pracy łączę te obie pasje– muzykę i technikę. Doświadczenie pokazuje mi że można uczyć inaczej – tak aby nie przyczyniać się do złych nawyków w grze, które potem owocują chronicznym bólem. Można również pracować nad swoim własnym warsztatem, problemami z tremą czy ze stresem związanym z nauczaniem, nie tylko przy pomocy wiedzy muzycznej, ale również wiedzy z zakresu świadomości swojego ciała. Dzięki studiom w Królewskim Konserwatorium w Walii (the Royal Welsh College of Music and Drama) miałam szansę zetknąć się z Techniką Aleksandra, która odmieniła mój sposób grania, uczenia i myślenia. Na zachodzie, większość wyższych uczelni artystycznych ma zajęcia z tej techniki w ramach swoich programów. Niestety w Polsce jest ona jeszcze bardzo mało znana. Chciałabym rozpropagowac ją również u nas, stąd idea warsztatów dla muzyków. Więcej o mnie można przeczytać na stronie www.mariagorska-music.webs.com.

Warsztaty

Ideą warsztatów jest połączenie wypoczynku z nauką podstaw Techniki Aleksandra. Zajęcia będą się odbywały w dwóch blokach – rano i wieczorem. Rano 9.30-11.30 oraz wieczorem 17.30-19.00. W ramach kursu każdy uczestnik będzie miał również jedną lekcję indywidualną. Będzie możliwość wykupienia dodatkowych lekcji (ilość ograniczona). W trakcie zajęć będziemy odkrywać jakie są nasze nawyki które przeszkadzają nam w swobodnej grze, oraz nauczymy się sposobów które pomogą nam w zmianie tych postaw i ruchów, które utrudniają nam granie. Zajęcia dotyczyć będą również pracy z głosem, radzenia sobie z tremą i efektywnymi sposobami ćwiczenia. Poznamy podstawy anatomii funkcjonalnej, będzie czas na granie indywidualne, pracę zespołową i dużo aktywności które pomogą nam odzyskać spokój i pewność siebie oraz zadowolenie z występowania.
W ramach warsztatu wszyscy otrzymają szczegółowe materiały i pomysły jak kontynuować naukę indywidualnie.
Istnieje możliwość wystawienia rachunku za warsztaty. Wszyscy również otrzymają certyfikaty z potwierdzeniem szkolenia z zakresu Techniki Aleksandra
Więcej o technice można przeczytać na stronie www.easeofmovement.com.pl

NOCLEG:
Łąkie 33b, 77-139 Mapa
Załączam wam opis miejsca stworzony przez jego gospodarzy:
“Łąkie House to miejsce wśród jezior, lasów i pól, gdzie człowiek obcuje z naturą. Gdzie ptaki codziennie wypełniają ciszę swoim śpiewem, towarzysząc sezonom w ich nieustannej przemianie. Tu wiatr przynosi wieści z dalekiego świata i zabiera je dalej. Otaczające lasy koją w lecie i nawołują do długich wędrówek, a woda jeziora co chwilę zaskakuje zmiennym kolorem swej toni. Można tu do woli zażywać siebie a życzliwość ludzi wspiera w potrzebie.
Jego gospodarzami są matka jedenastoletniej Mai, nauczycielka, której pasją jest wspieranie dzieci w ich rozwoju i pomoc rodzicom w budowaniu relacji z nimi, oraz kompozytor, producent muzyki z pasją do nauki i edukacji”

Otwieramy drzwi naszego domu dla tych, którzy poszukują miejsca gdzie znajdą spokój, przestrzeń na rozwój i odpoczynek. Miejsca, które będzie ich inspirować

CO ZABRAĆ:
Matę do jogi, lużne, nie ograniczające ruchu ubrania, wasze instrumenty (fortepian jest na miejscu), nuty!:)

Informacje

CENA:
Wyżywienie z zakwaterowaniem 150 zł za dzień (w pokojach dwuosobowych). Za 6 noclegów wychodzi 900zł.
Cena kursu: od 650 zł do 1000 zł (w zależności jakie są wasze zarobki, wy decydujecie!)
Cena dodatkowych lekcji indywidualnych: 100 zł (45 min)